Опис проекту

Замовник: Департамент капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації
Розташування:вул. Князя Володимира Великого, буд.28, м. Дніпро

Загальна площа: 7467,48 м2
Рік проектування: 2018-2019

Проектом передбачається «Реконструкція будівлі КП “Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії” ДОР” за адресою: вул. Князя Володимира Великого, буд.28, м. Дніпро».

Будівля має в плані Г-подібну форму і має загальний розмір у плані 57,19х33,65м. Функціональна компоновка приміщень прийнята наступна:
– Цокольний поверх на відм. -3.100, висота поверху 2,7 м і на відм. -3.400, висота поверху 3,0м включає: гардероби для зберігання вуличного одягу персоналу, склади медикаментів, завантажувальна харчоблока, комори, а також тех. приміщення – вузол вводу водопостачання, вакуумна станція, компресорна, приміщення холодильної установки, електрощитова та венткамери.
– 1-й поверх на відм. 0.000, висота поверху 3,25 метра, включає вхідні групи приміщень приймального відділення, групи приміщень відділення ангіографії та рентгендовоскулярної хірургії, приміщення пральні, а також приміщення центрального стерилізаційного відділення
– 2-й поверх на відм. 3.650, висота поверху 3,25 метра – палатні відділення кардіології з блоком інтенсивної терапії та відділення дитячої кардіохірургії з палатою реанімації і інтенсивної терапії на 5 ліжок.
– 3-й поверх на відм. 7.300, висота поверху 3,25 метра – відділення інверційної кардіології з блоком інверційної кардіології.
– 4-й поверх на відм. 10.950, висота поверху 3,25 метра – відділення кардіохірургії та відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
– 5-й поверх на відм. 14.600, висота поверху 3,25 метра операційний блок на 4 операційні.
– Технічний поверх на відм. 18.250, висота поверху 2,4 м, включає технічні приміщення, венткамеру і машинні приміщення ліфтів.

Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії є спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом, який забезпечує екстрене і планове стаціонарне лікування, а також консультативне обслуговування пацієнтів міста та області.

Центр хворі направляються лікарями лікувально-профілактичних закладів, а також можливо і самозвернення.

Проект реконструкції будівлі виконано з метою не тільки збільшення площ, а також для створення сучасного лікувального центру з наданням високотехнологічної медичної допомоги та поліпшення умов перебування хворих і праці медичного персоналу.

Проектом реконструкції передбачено перепланування внутрішнього простору будівлі відповідно до її функціонального призначення та вимог чинних нормативних документів.

p style=”text-align: justify;”>Запропонована проектом компоновка підрозділів і приміщень відділень, передбачає послідовність технологічного процесу і відсутність зустрічних потоків, які забезпечують оптимальні санітарно-гігієнічні , протиепідемічні режими та умови перебування хворих, а також праці і відпочинку обслуговуючого персоналу.

p style=”text-align: justify;”>При реконструкції будівлі стаціонару, з метою створення повноцінної життєвої життєдіяльності з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення передбачений комплекс заходів. Територія лікувального закладу – сформована забудова з існуючими проходами і проїздами.

Для підйому пацієнта або особи з інвалідністю (МГН), зі сторони двору, з позначки (-1,35м) біля входу в приймальне відділення і входу, який веде в будівлю (відм. ± 0,00), передбачені гідравлічні горизонтальні платформі. Майданчик на рівні входу на 1-й поверх під навісом з твердим нековзним покриттям. На майданчику забезпечена глибина простору для маневрування крісла-коляски перед дверима при відкриванні «на себе» або «від себе».

Проектом забезпечені шляхи руху (МГН) всередині будівлі стаціонару. По поверхах МГН пересуваються за допомогою лікарняних ліфтів. Габарити лікарняних ліфтів з кабіною розмірами 1,2х2,24 м і шириною двері 1,1 м, які дозволяють в’їхати на кріслі-колясці.

Передбачаються спеціальні палати для МГН на 2, 3, 4 поверхах палатних відділень (по 1 палати на 1 ліжко) з відповідними санвузлами і душовими, в таких палатах є можливість перебувати пацієнтам з обмеженими можливостями для проведення лікування.

Таким чином, проектом передбачена можливість повного циклу з обслуговування (лікування) пацієнтів з обмеженими можливостями від в’їзду на територію лікувального закладу до повного одужання і виписки.

Проектом передбачено виконання комплексу заходів: входи в будівлю захищені козирками від атмосферних опадів, перед входами виконуються достатні майданчики для розвороту крісла-коляски; дверні прорізи, які призначені для проїзду візків, без порогів; дверні прорізи шириною не менше 0,9 м; ширина коридорів не менше 1,5 м; розміри в плані вбиральні на 1-му поверсі 1,95х2,02 м.

Проектні рішення комплекту марки ЗДДІ (заходи щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю) передбачають заходи щодо безперешкодного переміщенню людей з інвалідністю та слабозорих всередині будівлі, отримання всіма групами населення повноцінної та якісної інформації, яка дозволяє орієнтуватися в просторі і отримувати медичні послуги.

Галерея