Опис проекту

Замовник: Дніпропетровська єврейська релігійна громада
Розташування:м. Дніпро, Соборний район, у районі вулиць Ливарної та вул. Поля
Загальна площа: 11 930,0 м2
Рік проектування: 2018

У культовому багатофункціональному комплексі Бейт Машіах втілюється ідея відтворення цілого єврейського (кварталу) містечка з його різноманітним укладом життя. У ньому, будуть вчитися, працювати, писати священні тексти, отримувати різноманітну допомогу, проводити свята і просто жити повноцінним життям сотні прихожан Дніпровської єврейської громади.

Специфіка єврейського укладу життя визначає структуру організації і особливий режим експлуатації комплексу.

Дотримання вимог законів суботніх і святкових днів (заборона користуватися в звичайному режимі електрикою, ліфтом, побутовими приладами тощо) визначає необхідність влаштування спеціальної системи пропуску у вхідній групі будівлі, спеціального режиму роботи ліфтів та інженерних систем (насосна група, таймери кондиціонування, освітлення і т.д)

Вимоги єврейських законів будуть враховані в організації планувань комплексу, які будуть враховувати можливість виконання законів кашрута (обов’язковість поділу молочної і м’ясної їжі), чистоти сімейного життя і т.д

Особливо хотілося відзначити можливість, яку дає реалізація ідеї культового комплексу Бейт Машіах в організації та проведенні єврейських свят. Такі свята, як Песах, Суккот вимагають особливих умов їх організації та проведення. Що в свою чергу є категоричною вимогою єврейського закону.

Багатофункціональний культовий комплекс “Бейт Машіах” є будівлею громадського призначення, який складається з культових та допоміжних приміщень комплексу. До складу приміщень комплексу входять:

– Бейт Мідраш (учбові приміщення);
– Молитовний зал;
– Службові житлові приміщення;
– Адміністративно-релігійний центр та ін.
Проектним рішенням пропонується:
– розміщення на даній території 9-ти поверхового багатофункціонального культового комплексу “Бейт Машіах”;
– благоустрій та озеленення території;
– облаштування майданчика для сміттєвих контейнерів на нормативній відстані від комплексу;
– облаштування освітньо-виховних майданчиків для дітей;
– облаштування майданчику для святкування релігійних свят у відповідності з регламентними нормами та практикою іудаїзму на експлуатованій покрівлі комплексу;
– облаштування тимчасового паркінгу для відвідувачів комплексу;
– з урахуванням потреб маломобільних груп населення та людей з обмеженими можливостями всі входи до комплексу облаштовано пандусами та вхідними тамбурами згідно діючих норм.

Галерея